Üye Girişi Şifremi Unuttum Üye Ol Foto Galerisi Video Galerisi İletişim

KPSS GY - GK - Eğitim

Adaylık Kaldırma Sınavı

Müdür ve Müdür Yard.

MEB- Görevde Yükselme

Yurtdışı Öğretmenlik Sınavı

Testler > Coğrafya > Türkiye’nin Ekonomik Coğrafyası

Soru 1
Ekonomik özellikleri göz önüne alındığında aşağıdakilerden hangisi tarım, endüstri ve turizm etkinliklerinin en yoğun görüldüğü karma bölgedir?
Soru 3
Türkiye'de iç göçlerin yönü daha çok doğudan batıya, kırsal yerleşmelerden kentsel yerleşmelere doğrudur. İç göç hareketine daha çok erkek nüfusun katıldığı dikkate alınırsa aşağıdaki kentlerden hangisinde kadın nüfusun fazla olması beklenmez?
Soru 4
Türkiye'de iç göçlerin belirli merkezlere yönelmesinin çeşitli nedenleri vardır. Bazı merkezler tarım, ticaret ve ulaşım gelişmesine bazı merkezler ise sanayi ve turizm yatırımlarına paralel olarak göç almaktadır. Aşağıdaki merkezlerden hangisine olan iç göçler daha çok turizm yatırımlarıyla ilgilidir?
Soru 5
Bir bölgede kırsal kesim konutlarında yapı malzemesi olarak kerpiç kullanımının yaygın olması, aşağıdakilerden hangisinin kesin göstergesidir?
Soru 6
Aşağıdaki kentlerin hangisi ekonomik etkinliklerinden dolayı mevsimlik göç almaz?
Soru 7
Türkiye'de bazı kentlerde yıl içerisinde nüfus değişimi az olurken bazı kentlerde fazla olmaktadır.
Aşağıdaki kentlerden hangisinde yıl içindeki nüfus değişimi diğerlerinden daha azdır?
Sonuçları Al Tekrar Başlat Benzer Coğrafya

NOT: Testlerin cevabını görebilmek için soruya ait şıklara tıklayınız.

Yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen ;)

Anket

Sitemizi değerlendiriniz..
Çok iyi
İyi
Orta
Kötü
Anket Sonuçları

Yeni Üyelik  |  Şifremi Unuttum

Üye çıkışı yapmak istediğinize emin misiniz?

Evet Eminim