Üye Girişi Şifremi Unuttum Üye Ol Foto Galerisi Video Galerisi İletişim

KPSS GY - GK - Eğitim

Adaylık Kaldırma Sınavı

Müdür ve Müdür Yard.

MEB- Görevde Yükselme

Yurtdışı Öğretmenlik Sınavı

Testler > 439 ek ders > Test 01

Soru 1

Mi̇llî Eği̇ti̇m Bakanlığı Yöneti̇ci̇ Ve Öğretmenleri̇ni̇n Ders Ve Ek Ders Saatleri̇ne İli̇şki̇n karar gereği Atölye ve laboratuvar öğretmenlerine haftada en fazla kaç saat ek ders görevi verilebilir ?

Soru 2

Mi̇llî Eği̇ti̇m Bakanlığı Yöneti̇ci̇ Ve Öğretmenleri̇ni̇n Ders Ve Ek Ders Saatleri̇ne İli̇şki̇n karar gereği Sosyal etkinlik faaliyetlerinde danışman öğretmen olarak görev yapan öğretmenler ile sınıf/şube rehber öğretmenlerinin yaptığı “Öğrenci Sosyal ve Kişilik Hizmetleri” adıyla kaç saat ek ders ücreti ödenir? 

Soru 3

Mi̇llî Eği̇ti̇m Bakanlığı Yöneti̇ci̇ Ve Öğretmenleri̇ni̇n Ders Ve Ek Ders Saatleri̇ne İli̇şki̇n karar gereği  bölüm şefleri için “Planlama ve Bakım-Onarım Görevi” adıyla haftada​  kaç saat ek ders ücreti verilir? 

Soru 4

Mi̇llî Eği̇ti̇m Bakanliği Yöneti̇ci̇ Ve Öğretmenleri̇ni̇n Ders Ve Ek Ders Saatleri̇ne İli̇şki̇n Karar  gereği müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcıları haftada aylık karşılığı en az kaç saat ders okutmakla  yükümlüdürler?

Soru 5

Mi̇llî Eği̇ti̇m Bakanlığı Yöneti̇ci̇ Ve Öğretmenleri̇ni̇n Ders Ve Ek Ders Saatleri̇ne İli̇şki̇n karar gereği genel bilgi ve meslek dersleri öğretmenleri aylık karşılığı haftada kaç saat ders okutmakla yükümlüdürler?

Soru 6

Mi̇llî Eği̇ti̇m Bakanlığı Yöneti̇ci̇ Ve Öğretmenleri̇ni̇n Ders Ve Ek Ders Saatleri̇ne İli̇şki̇n karar gereği aylık karşılığı okutmakla yükümlü oldukları dersleri tamamlayamayan yönetici ve öğretmenlere aylık karşılığı derslerin tamamlatılmasıyla ilgili verilen bilgilerden hangisi doğrudur ? 

Soru 7

Mi̇llî Eği̇ti̇m Bakanlığı Yöneti̇ci̇ Ve Öğretmenleri̇ni̇n Ders Ve Ek Ders Saatleri̇ne İli̇şki̇n karar gereği azami ek ders görevi ve ek ders görevinden sayılan ders saatleri dışında olmak üzere; Ders yılı içinde; Herhangi bir nedenle dönem içinde derslerin yapılamadığı günler için düzenlenen Yetiştirme Kurslarında ve Programlarında, Tam Gün Tam Yıl Eğitim Uygulamasında, Açıköğretim kurumları öğrencilerinin yüz yüze eğitim uygulamalarında görevlendirilen yönetici ve öğretmenlere haftada kaç saat ek ders ücreti ödenir? 

Soru 8

Mi̇llî Eği̇ti̇m Bakanlığı Yöneti̇ci̇ Ve Öğretmenleri̇ni̇n Ders Ve Ek Ders Saatleri̇ne İli̇şki̇n karar gereği  öğretmen sayısının yetersiz olması durumda, resmî görevi bulunmayan usta öğreticilere okul öncesi, meslekî ve teknik orta öğretim, özel eğitim ve yaygın eğitim kurumlarında çalışmak üzere haftada en fazla kaç saat ek ders görevi verilebilir? 

Soru 9

Mi̇llî Eği̇ti̇m Bakanlığı Yöneti̇ci̇ Ve Öğretmenleri̇ni̇n Ders Ve Ek Ders Saatleri̇ne İli̇şki̇n karar gereği her derece ve türdeki örgün ve yaygın eğitim kurumlarında ilgili mevzuat hükümlerine göre inceleme, araştırma, planlama, programlama, yönetim, denetim, eğitim ve öğretim gibi “Ders Niteliğinde Yönetim Görevi” adı altında; Tam Gün Tam Yıl Eğitim yapılan okul ve kurum müdür ve müdür başyardımcılarına bu eğitimin yapıldığı süre ile sınırlı olmak üzere haftada kaç saat ek ders ücreti ödenir ?

Soru 10

Mi̇llî Eği̇ti̇m Bakanlığı Yöneti̇ci̇ Ve Öğretmenleri̇ni̇n Ders Ve Ek Ders Saatleri̇ne İli̇şki̇n karar gereği Yatılı ve pansiyonlu okulların pansiyondan sorumlu müdür yardımcısına haftada kaç saat “Ders Niteliğinde Yönetim Görevi” adı altında haftada kaç saat ek ders ücreti ödenir ?

Sonuçları Al Tekrar Başlat Benzer 439 ek ders

NOT: Testlerin cevabını görebilmek için soruya ait şıklara tıklayınız.

Yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen ;)

Benzer Testler

Yeni Eklenen Testler

Yeni Üyelik  |  Şifremi Unuttum

Üye çıkışı yapmak istediğinize emin misiniz?

Evet Eminim