Üye Girişi Şifremi Unuttum Üye Ol Foto Galerisi Video Galerisi İletişim

GY - GK Soruları


Eğitim Bilimleri


ÖABT (Alan Bilgisi)


KPSS A Lisans


ÖSYM Soruları


Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları

Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’ne göre oku
 
Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’ne göre okul öncesi eğitim kurumlarında “etkinlik,ders,etüt ve dinlenme süreleri” ile ilgili aşağıdakilerden hangisi yanlıştır
I. Okuldaki öğretmen sayısının yeterli olması durumunda, kadınlarda 25, erk
 
I. Okuldaki öğretmen sayısının yeterli olması durumunda, kadınlarda 25, erkeklerde 20 hizmet yılını dolduran öğretmenlere, istememeleri hâlinde nöbet görevi verilmez. II. Hamile öğretmenle
I. Yatılı bölge ortaokullarında etüt için her gün iki ders saati süre ayrıl
 
I. Yatılı bölge ortaokullarında etüt için her gün iki ders saati süre ayrılır. II. Bir ders saati süresi 40 dakikadır. Okul yönetimince teneffüsler için en az 15 dakika ayrılır. III
Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’ne göre öğr
 
Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’ne göre öğrencilere uygulanacak yaptırım takdirinde aşağıdaki hususlardan hangisi dikkate alınmaz?
I.  İlkokula kaydı bir yıl ertelenen ve bir önceki yıl okul
 
I.  İlkokula kaydı bir yıl ertelenen ve bir önceki yıl okul öncesi eğitim almamış olan 69-75 aylık çocuklara, okul öncesi eğitim kurumlarına kayıtta öncelik tanınır. II. &n
Denklik ile kaydı yapılacak öğrencilere uygulanacak sınavlarda , ilkokullarda okul müdürünün
 
Denklik ile kaydı yapılacak öğrencilere uygulanacak sınavlarda , ilkokullarda okul müdürünün başkanlığında en az ......  öğretmenin; ortaokul ve imam-hap ortaokullarında ise alan öğretmenleri ile okul rehberlik öğretmeninin kalacağı bir
Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’ne göre “ölçme ve değe
 
Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’ne göre “ölçme ve değerlendirmenin genel esasları” ile ilgili aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?
Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’ne göre, Okul öncesi e
 
Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’ne göre, Okul öncesi eğitim kurumlarında ücret tespit komisyonu ve ücretin tespiti ile ilgili aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?
Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’ne göre, nakil şartlar
 
Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’ne göre, nakil şartlarını taşıyan öğrencilerin nakilleri hangi ayın ilk iş gününde başlar?
Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğine göre; “nakil” ile il
 
Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğine göre; “nakil” ile ilgili aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?
Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğine göre; ilköğretim oku
 
Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğine göre; ilköğretim okullarına kayıt tarihi ne zaman başlar?
Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğine göre; aşağıdakilerde
 
Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğine göre; aşağıdakilerden hangisi ilköğretim kurumlarında ders yılı süresi ve hafalık ders programlarının uygulanması ile ilgili doğru bir bilgi de­ğildir?
Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’ne göre ilköğretim kur
 
Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’ne göre ilköğretim kurumlarında etkinlik, ders, etüt ve dinlenme süreleri ile ilgili aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?
Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’ne göre doğal afet, sa
 
Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’ne göre doğal afet, sağlık ve ailenin adres değişikliği gibi nedenler hariç olmak üzere nakiller ne zaman başlar ve ne zamana kadar devam eder?
Yeni Üyelik  |  Şifremi Unuttum

Üye çıkışı yapmak istediğinize emin misiniz?

Evet Eminim