Üye Girişi Şifremi Unuttum Üye Ol Foto Galerisi Video Galerisi İletişim

KPSS GY - GK - Eğitim


Adaylık Kaldırma Sınavı


Müdür ve Müdür Yard.


MEB- Görevde Yükselme


Yurtdışı Öğretmenlik Sınavı


Testler > >

Soru 1
Resmi Yazışmalarda Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik'e göre 'bir belgeyi tanımlayan gönderici, konu, tarih, sayı ve benzeri bilgileri' aşağıdakilerden hangisi ifade eder?
Soru 3
Resmi Yazışmalarda Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik'e göre 'ilgi' ile 'imza' arasındaki bölümü aşağıdakilerden hangisi ifade eder?
Soru 4
Resmi Yazışmalarda Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik'e göre "Belgenin hazırlanmasından tasfiyesine kadar olan süreci" doğru tanımlayan ifade hangisidir ?
Soru 6
Resmi Yazışmalarda Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik'te idarelerin merkez, taşra ve yurtdışı teşkilatındaki birimlerinin Türkiye Cumhuriyeti Devlet Teşkilat numarası ile tanımlandığı alt sistemine ne ad verilir?
Soru 8
Resmi Yazışmalarda Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik'e göre muhataba gönderilmek üzere fiziksel ortamda hazırlanan belgeler paraflı nüshası hazırlayan idarede kalacak şekilde kaç nüsha düzenlenir?
Soru 10
Resmi Yazışmalarda Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik'e göre, belge özellikleri ile ilgili aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?
Soru 11
Resmi Yazışmalarda Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik'e göre, belgelerin yazı alanları sayfanın üst, alt, sol ve sağ kenarından kaç cm boşluk bırakılarak düzenlenir?
Soru 12
Resmi Yazışmalarda Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik'e göre e-yazışma teknik rehberi hangisi tarafından yayımlanır?
Soru 13
Resmi Yazışmalarda Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik'e göre, belgeye süresi içinde cevap verilmemesi durumunda muhataba aşağıdakilerden hangisi yazılır?
Soru 14
Resmi Yazışmalarda Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik, aşağıdakilerden hangisi tarafından yürütülür?
Soru 15
Resmi Yazışmalarda Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik'e göre idareler, süre belirtilmeyen belge taleplerini talebin kendisine ulaşmasından itibaren en geç kaç gün içinde yerine getirmek zorundadır?
Soru 16
Resmi Yazışmalarda Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik'e göre idareler, süre belirtilmeyen bilgi ve görüş taleplerini talebin kendisine ulaşmasından itibaren en geç kaç gün içinde yerine getirmek zorundadır?
Soru 17
Resmi Yazışmalarda Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik'e göre İdareler, bilgi ve görüş isteyen idareye süresi içinde ve gerekçesini bildirmek kaydıyla kaç gün ek süre kullanabilir?
Soru 18
Resmi Yazışmalarda Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik'te yer alan 'imza' bölümü ile ilgili aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?

NOT: Testlerin cevabını görebilmek için soruya ait şıklara tıklayınız.

Yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen ;)

yakup 23 Ekim 2017 tarihinde saat 16:43'de demiş ki;

çok faydalı buldum devamını bekliyor başarılar dilerim. soruları inrebilseydik dahada bir güzel olurdu

6-8
adil 25 Mayıs 2016 tarihinde saat 10:55'de demiş ki;

güzel sorular

4-7
nadir 10 Mayıs 2016 tarihinde saat 00:06'da demiş ki;

gayet başarılı olmuş, ancak biraz daha soru eklense daha iyi olur...

3-3

Benzer Testler

Yeni Eklenen Testler

Anket

Sitemizi değerlendiriniz..
Çok iyi
İyi
Orta
Kötü
Anket Sonuçları
Yeni Üyelik  |  Şifremi Unuttum

Üye çıkışı yapmak istediğinize emin misiniz?

Evet Eminim