Üye Girişi Şifremi Unuttum Üye Ol Foto Galerisi Video Galerisi İletişim

KPSS GY - GK - Eğitim


Adaylık Kaldırma Sınavı


Müdür ve Müdür Yard.


MEB- Görevde Yükselme


Yurtdışı Öğretmenlik Sınavı


Soru 1

Millî Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi’ne göre kurslarda (ortaöğretim kurumları hariç),  bir güne aynı dersten en fazla kaç saat ders konulabilir?

Soru 2

Millî Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi’nde kurs dönemlerine göre programlanan kurs saatleri, kurs merkezinin imkânları ölçüsünde her bir kurs günü kaç saatten çok olmamak üzere haftanın değişik günlerine dağıtılabilir?

Soru 4

Millî Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi’ne göre, tek gruplu kurs programlarında sınıf kapasitesi dikkate alınarak öğrenci/kursiyer sayısı kaça kadar çıkarılabilir?

Soru 6

Aynı yerleşim biriminde birden fazla kurs merkezinin bulunmaması,öğrencilerin taşınma imkânının olmaması gibi sebeplerle sınıf mevcudunun .... ulaşamaması durumunda, millî eğitim müdürlüğünün onayı ile .... öğrenciden az olmamak kaydıyla grup oluşturulabilir.

Millî Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi’ne göre boş bırakılan yerlere sırasıyla aşağıdakilerden hangisi gelmelidir?

Soru 7

Yaz döneminde açılan kursların süresi; 4 haftadan az ....... haftadan fazla, yıllık açılan kursun süresi ise 16 haftadan az ...... haftadan fazla olamaz.

Millî Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi’ne göre boş bırakılan yerlere sırasıyla aşağıdakilerden hangisi gelmelidir?

Soru 9

Millî Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi’ne göre bir kursun sınıf mevcudunun kaçtan fazla olmaması esastır?

NOT: Soruların cevabını görebilmek için soruya ait şıklara tıklayınız.

Yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen ;)Benzer Testler

Yeni Eklenen Testler

Anket

Sitemizi değerlendiriniz..
Çok iyi
İyi
Orta
Kötü
Anket Sonuçları

GY - GK Soruları


Eğitim Bilimleri


ÖABT (Alan Bilgisi)


KPSS A Lisans


ÖSYM Soruları


Yeni Üyelik  |  Şifremi Unuttum

Üye çıkışı yapmak istediğinize emin misiniz?

Evet Eminim