Üye Girişi Şifremi Unuttum Üye Ol Foto Galerisi Video Galerisi İletişim

KPSS GY - GK - Eğitim


Adaylık Kaldırma Sınavı


Müdür ve Müdür Yard.


MEB- Görevde Yükselme


Yurtdışı Öğretmenlik Sınavı


Soru 1
Millî Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi’ne göre kurslarda, bir güne aynı dersten en fazla kaç saat ders konulabilir?
Soru 3
"Bir sınıfa devam edecek öğrenci/kursiyer sayısının ..... az; .... fazla olmaması esastır. Öğrenci/kursiyer sayısının ..... fazla olması durumunda ikinci sınıf oluşturulur."
Milli Eğitim Bakanlığı Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesine göre yukarıdaki ifadede boş bırakılan yerlere sırasıyla aşağıdakilerden hangisi gelmelidir?
Soru 4
Millî Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi’ne göre kurslar aşağıdaki kurumlardan hangisine bağlı olarak açılamaz?
Soru 5
Millî Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi’ne göre mezunlara yönelik kursların aşağıdaki kurumlardan hangisince açılması esastır?
Soru 6
Millî Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi’ne göre kurs merkezleri ile kurslarda görevlendirilecek öğretmenler, 1. Dönem dönem kursları için hangi ayın sonuna kadar belirlenir?
Soru 8
Millî Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi’ne göre örgün eğitim kurumlarında açılan kurslar, çalışma günlerinde ders saatleri dışında saat kaça kadar yapılabilir?
Soru 9

Yaz döneminde açılan kursların süresi; 4 haftadan az 8 haftadan fazla, yıllık açılan kursun süresi ise
.......... haftadan az .......... haftadan fazla olamaz.

Millî Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi’ne göre boş bırakılan yerlere sırasıyla aşağıdakilerden hangisi gelmelidir?

Soru 10
Millî Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi’ne göre tek gruplu kurs programlarında sınıf kapasitesi dikkate alınarak öğrenci/kursiyer sayısı kaça kadar çıkarılabilir?
Soru 11
Aynı yerleşim biriminde birden fazla kurs merkezinin bulunmaması,öğrencilerin taşınma imkânının olmaması gibi sebeplerle sınıf mevcudunun .... ulaşamaması durumunda, millî eğitim müdürlüğünün onayı ile .... öğrenciden az olmamak kaydıyla grup oluşturulabilir.
Millî Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi’ne göre boş bırakılan yerlere sırasıyla aşağıdakilerden hangisi gelmelidir?

NOT: Soruların cevabını görebilmek için soruya ait şıklara tıklayınız.

Yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen ;)Anket

Sitemizi değerlendiriniz..
Çok iyi
İyi
Orta
Kötü
Anket Sonuçları

GY - GK Soruları


Eğitim Bilimleri


ÖABT (Alan Bilgisi)


KPSS A Lisans


ÖSYM Soruları


Yeni Üyelik  |  Şifremi Unuttum

Üye çıkışı yapmak istediğinize emin misiniz?

Evet Eminim