Üye Girişi Şifremi Unuttum Üye Ol Foto Galerisi Video Galerisi İletişim

KPSS GY - GK - Eğitim

Adaylık Kaldırma Sınavı

Müdür ve Müdür Yard.

MEB- Görevde Yükselme

Yurtdışı Öğretmenlik Sınavı

Soru 1

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tarafından Şubat 2021'de Kızıl Gezegen'e gönderilen uzay aracı aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 2

Kızıl Gezegen olarak bilinen gezegen aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 3

Anadolu Selçuklu Devleti’nin kurucusu olan, kazandığı savaşlarla Haçlı hareketini durduran Süleyman Şah’ın oğlu Sultan 1’inci Kılıçarslan ile kızı Saide Hatun’un mezarları Ocak 2021'de aşağıdaki şehirlerden hangisinde bulunmuştur?

Soru 4

Dünya Ekonomik Forumu Zirvesi 2021'de aşağıdaki kentlerden hangisinde yapılacaktır?

Soru 5

Şubat 2021'de TÜİK tarafından açıklanan nüfus verilerine göre 2020 yılında nüfus artış hızı binde kaç olmuştur?

Soru 7

Şubat 2021'de TÜİK tarafından yayınlanan memnuniyet anketine göre, kamu hizmetlerinden en çok memnuniyet duyulan alan aşağıdakilerden hangisi olmuştur?

Soru 8

Aşağıdakilerden hangisi Şubat 2021'de hayatını kaybeden Doğan Cüceloğlu'nun çıkardığı son kitabıdır?

Soru 9

1918 - 1920 yılları arasında 500 Milyondan fazla kişiye bulaşması sonucu 18 ay içinde 50 milyon dolayında insanın ölümüne sebep olarak insanlık tarihinde bilinen en büyük salgınlardan biri olan salgın aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 10

Türkiye'nin kadın Türk Sanat Müziği duayenleri arasında kabul edilen, 2000 yılında çıkardığı Klasikler 2 adlı albümü ile adından söz ettiren ve Şubat 2021'de hayatını kaybeden sanatçı aşağıdakilerden hangisidir?

Sonuçları Al Tekrar Başlat Benzer Genel Kültür ve Güncel Bilgiler

NOT: Testlerin cevabını görebilmek için soruya ait şıklara tıklayınız.

Yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen ;)

Yeni Üyelik  |  Şifremi Unuttum

Üye çıkışı yapmak istediğinize emin misiniz?

Evet Eminim