Üye Girişi Şifremi Unuttum Üye Ol Foto Galerisi Video Galerisi İletişim

KPSS GY - GK - Eğitim

Adaylık Kaldırma Sınavı

Müdür ve Müdür Yard.

MEB- Görevde Yükselme

Yurtdışı Öğretmenlik Sınavı

Soru 1

TÜRKSOY Türk Halklarının gönül birlikteliğini ve kardeşliğini güçlendirmek, ortak Türk kültürünü gelecek nesillere aktarmak ve dünyaya tanıtmak için çalışmaktadır.
TÜRKSOY tarafından belirlenen 2020 Türk Dünyası Kültür Başkenti aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 3

2019 Yılında Portekiz’de yapılan Down Sendromlular Dünya Judo Şampiyonası’nda dünya şampiyonu olan sporcumuz kimdir?

Soru 4

Milli Ağaçlandırma Günü ilan edilen 11 Kasım'da, bir saat içinde 303 bin 150 adet fidan dikilerek Endonezya'ya ait olan '1 saatte en fazla fidan dikme' rekorunu kıran ilimiz aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 5

Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi'nin (TANAP) Avrupa bağlantısının açılışı, Kasım 2019'da aşağıdaki şehirlerden hangisinde yapılmıştır?

Soru 6

Charles Michel, Kasım 2019'da aşağıdaki kurumlardan hangisine başkan olarak seçilmiştir?

Soru 7

Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) tarafından 2020 anma programlarına dahil edilen Abay Kunanbay, aşağıdaki ülkelerden hangisinin yazılı edebiyatının kurucusu ve büyük şairidir?

Soru 8

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 2020 yılı, ne yılı ilan edilmiştir?

Soru 9

34 yaşında başbakan olarak dünyanın en genç başbakanı ünvanını elde eden Sanna Marin, hangi ülkenin başbakanı olmuştur?

Soru 10

2020 Dünya Dağ Bisikleti Maraton Şampiyonası aşağıdaki illerden hangisinde yapılacaktır?

Sonuçları Al Tekrar Başlat Benzer Genel Kültür ve Güncel Bilgiler

NOT: Testlerin cevabını görebilmek için soruya ait şıklara tıklayınız.

Yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen ;)

Yeni Üyelik  |  Şifremi Unuttum

Üye çıkışı yapmak istediğinize emin misiniz?

Evet Eminim