Üye Girişi Şifremi Unuttum Üye Ol Foto Galerisi Video Galerisi İletişim

KPSS GY - GK - Eğitim

Adaylık Kaldırma Sınavı

Müdür ve Müdür Yard.

MEB- Görevde Yükselme

Yurtdışı Öğretmenlik Sınavı

Soru 1

Kasım 2019'da "Pekmez ve susamla kaplı, Türkiye menşeli bir ekmek türü" tanımıyla Oxford Sözlüğü'ne eklenen kelime aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 2

Kasım 2019'da müzik alanında UNESCO'nun Yaratıcı Şehirler Ağı'na dahil edilen ilimiz aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 3

Kasım 2019'da gastronomi alanında UNESCO'nun Yaratıcı Şehirler Ağı'na dahil edilen ilimiz aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 4

2019 Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Ödülleri'nde "Vefa Ödülü" aşağıdakilerden hangisine verilmiştir?

Soru 5

2018 yılında Türkiye'nin 3 alanda puanını arttıran tek ülke olduğu Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Sınavı(PISA), hangi uluslararası teşkilat tarafından yürütülmektedir? 

Soru 6

47. Uluslararası Emmy Ödülleri'nde "En İyi Erkek Oyuncu" ödülüne layık görülen Haluk Bilgiler, bu ödülü aşağıdaki dizilerden hangisinde sergilediği performansla almıştır?

Soru 7

2003 yılında Emmy Ödül töreninde "Belgesel Film ve Araştırma" dalında ödüle layık görülen ilk Türk aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 8

Kasım 2019'da göreve gelerek ‘Süper Lig tarihindeki ilk kadın kulüp başkanı’ ünvanını alan Berna Gözbaşı aşağıdaki takımlardan hangisinin başkanı olmuştur?

Soru 9

Kasım 2019'da hayatını kaybeden Türk Silahlı Kuvvetlerinin 25. Genelkurmay Başkanı aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 10

1981’de Devlet Sanatçısı ünvanı alan, 1998’de Ankara Sanat Kurumu “Yılın Kadın Sanatçısı” ödülüne layık görülen, yüzden fazla tiyatro oyunu sergileyen ve Kasım 2019'da hayatını kaybeden oyuncu aşağıdakilerden hangisidir?

Sonuçları Al Tekrar Başlat Benzer Genel Kültür ve Güncel Bilgiler

NOT: Testlerin cevabını görebilmek için soruya ait şıklara tıklayınız.

Yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen ;)

Yeni Üyelik  |  Şifremi Unuttum

Üye çıkışı yapmak istediğinize emin misiniz?

Evet Eminim