Üye Girişi Şifremi Unuttum Üye Ol Foto Galerisi Video Galerisi İletişim

KPSS GY - GK - Eğitim

Adaylık Kaldırma Sınavı

Müdür ve Müdür Yard.

MEB- Görevde Yükselme

Yurtdışı Öğretmenlik Sınavı

Soru 1

"Birlikte Kalkınma ve Refah için Güçlendirilmiş Ortaklık" temasıyla düzenlenen ve 38 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilen 3. Türkiye-Afrika Ortaklık Zirvesi aşağıdaki ülkelerden hangisinde düzenlenmiştir?

Soru 2

Kovid-19'a karşı yerli aşı TURKOVAC'ı geliştiren Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 3

Uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance tarafından hazırlanan "Dünyanın En Değerli 500 Markası-Global 500-2022 Araştırması" sonuçlarına göre dünyanın en değerli markası aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 4

Diriliş Ertuğrul dizisinde "Artuk Bey" karakterini oynayan ve Ocak 2022'de hayatını kaybeden oyuncu aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 5

Yılanların Öcü, Kanlı Nigar, Boş Beşik gibi filmlerde oynarak Türk sinemasına damga vuran, Covid 19'a bağlı zatürre tedavisi gören ve çoklu organ yetmezliği sonucu Ocak 2022'de hayatını kaybeden oyuncu aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 6

Aşağıdakilerden hangisi Fatma Girik'in rol aldığı filmler arasında yer almaz?

Soru 7

Ocak 2022'de parlementoda yapılan oylama ile başkentini Cakarta'dan Borneo'ya taşıma kararı alan ve başkentinin yeni adını Nusantara olarak belirleyen ülke aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 8

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü'ne bağlı müze ve ören yerlerine ilişkin 2021 verilerine göre, Türkiye'de 2021 yılında en çok ziyaret edilen müze aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 9

Oxford Sözlüğü'nün 2021'de yılın kelimesi olarak seçtiği kelimenin Türkçe karşılığı aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 10

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ocak 2022'de açılışı yapılan Adnan Menderes Demokrasi Müzesi aşağıdaki illerden hangisinde yer almaktadır?

Sonuçları Al Tekrar Başlat Benzer Genel Kültür ve Güncel Bilgiler

NOT: Testlerin cevabını görebilmek için soruya ait şıklara tıklayınız.

Yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen ;)

Yeni Üyelik  |  Şifremi Unuttum

Üye çıkışı yapmak istediğinize emin misiniz?

Evet Eminim