Üye Girişi Şifremi Unuttum Üye Ol Foto Galerisi Video Galerisi İletişim

KPSS GY - GK - Eğitim

Adaylık Kaldırma Sınavı

Müdür ve Müdür Yard.

MEB- Görevde Yükselme

Yurtdışı Öğretmenlik Sınavı

Testler > >

Soru 1

Cahit Zarifoğlu'nun kitabının adı olan 'Yedi Güzel Adam' Türk Edebiyatı'nın bir dönemine damga vurmuş, hepsi de Kahramanmaraş'tan çıkmış ünlü şair ve edebiyatçılar için kullanılan bir ifadedir. 

Aşağıdakilerden hangisi 'Yedi Güzel Adam' grubu içerisinde yer almaz?

Soru 2

'Kudüs Şairi' olarak bilinen ve Kudüs hakkındaki eserleriyle tanınan, Ekim 2019'da hayatını kaybeden şair aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 3

Yazarlığı boyunca 16 takma isim kullanan ve Ekim 2019'da hayatını kaybeden "Kudüs Şairi" lakaplı Nuri Pakdil, yazarlığı boyunca en çok tercih ettiği takma isim aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 4

Rusya’nın Ulan Ude kentinde Ekim 2019'da gerçekleştirilen Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası’nda Dünya Şampiyonu olan sporcumuz aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 5

Ekim 2019'da Romanya'da düzenlenen Gençler Avrupa Halter Şampiyonası'nda 49 kiloda Avrupa Şampiyonu olan milli sporcumuz aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 6

Ekim 2019'da restorasyonu tamamlanan ve kullanıma açılan Meriç Köprüsü, aşağıdaki illerden hangisinde bulunmaktadır? 

Soru 7

2019 Yılı Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Konseyi) 7. Zirvesi Ekim 2019'da aşağıdaki kentlerden hangisinde yapılmıştır?

Soru 8

Televizyon dünyasının Oscar'ları olarak kabul edilen 71. Emmy Ödülleri'nde En İyi Drama dizisi seçilen dizi aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 9

Nisan ayında onaylanan yeni anayasa değişikliğinin ardından 43 yıl sonra Ekim 2019'da devlet başkanı seçimleri yapılan ülke aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 10

15 Temmuz Demokrasi Zaferi'nin ilk şehidi Bülent Aydın'ın ismi aşağıdaki illerden hangisinde bulunan havalimanına verilmiştir?

Sonuçları Al Tekrar Başlat Benzer

NOT: Testlerin cevabını görebilmek için soruya ait şıklara tıklayınız.

Yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen ;)

Benzer Testler

Yeni Eklenen Testler

Anket

Sitemizi değerlendiriniz..
Çok iyi
İyi
Orta
Kötü
Anket Sonuçları

Yeni Üyelik  |  Şifremi Unuttum

Üye çıkışı yapmak istediğinize emin misiniz?

Evet Eminim