Üye Girişi Şifremi Unuttum Üye Ol Foto Galerisi Video Galerisi İletişim

KPSS GY - GK - Eğitim

Adaylık Kaldırma Sınavı

Müdür ve Müdür Yard.

MEB- Görevde Yükselme

Yurtdışı Öğretmenlik Sınavı

Testler > >

Soru 1

Aralık 2021'de yapılan yarışmada 50 metre kurbağalamada 24.95'lik derece elde ederek dünya kısa kulvar rekorunu kıran milli yüzücü aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 2

Havacılık ve uzay çalışmaları tarihinin en büyük ve en güçlü teleskobu olarak bilinen ve Aralık 2021'de uzaya fırlatılan telefkop aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 3

'Düğün Gecesi' anlamına gelen ve 17 Aralık'ın denk geldiği hafta düzenlenen Şeb-i Arus törenleri aşağıdakilerden hangisinin anma programıdır?

Soru 5

Ekim 2021'de etrafındaki duvarları ve engelleri aşabilen ve tarihte ilk defa kendi kendine düşünebilen üstün zekalı bir robot geliştiren ülke aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 6

Aralık 2021'de ABD'de belediye başkanlığı görevine gelen ilk Türk aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 7

2021 Türkiye Süper Kupası'nı kazanan takım aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 8

Microsoft tarafından Aralık 2021'de "Yılın En Başarılı Kadın Eğitimcisi" ödülüne layık görülen sınıf öğretmeni aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 9

2022 yılını Uluslararası Balıkçılık ve Su Ürünleri Yılı (IYAFA 2022) ilan eden uluslararası kuruluş aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 10

28 Kasım-4 Aralık tarihlerinde Mısır'ın Şarm El-Şeyh kentinde 25 ülkeden 145 sporcunun katılımıyla düzenlenen 3 Bant Dünya Kupası'nda aşağıdaki sporcularımızdan hangisi şampiyon olmuştur?

Sonuçları Al Tekrar Başlat Benzer

NOT: Testlerin cevabını görebilmek için soruya ait şıklara tıklayınız.

Yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen ;)

Benzer Testler

Yeni Eklenen Testler

Yeni Üyelik  |  Şifremi Unuttum

Üye çıkışı yapmak istediğinize emin misiniz?

Evet Eminim