Üye Girişi Şifremi Unuttum Üye Ol Foto Galerisi Video Galerisi İletişim

KPSS GY - GK - Eğitim


Adaylık Kaldırma Sınavı


Müdür ve Müdür Yard.


MEB- Görevde Yükselme


Yurtdışı Öğretmenlik Sınavı


Soru 1

Türkiye'nin taaruzi insansız hava aracının ismi aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 2

Ekim 2019'da yapılan keşifle en fazla uydusu bulunan gezegen aşağıdakilerden hangisi olmuştur?

Soru 3

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Ekim 2019'da Suriye'nin kuzeyine düzenlediği harekata verilen isim aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 4

Eylül 2019'da TSK envanterine dahil edilen ve TÜBİTAK BİLGEM'in tasarlayıp geliştirdiği milli lazer silahı aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 5

Türk sporcunlarının 2 altın madalya kazandığı Avrupa Gençler Tekvando Şampiyonası Ekim 2019'da aşağıdaki ülkelerden hangisinde düzenlenmiştir?

Soru 6

Askeri araçlara entegre edilerek 200 km çapında yer alan haberleşme sistemlerini etkisiz hale getiren ve ilk defa Barış Pınarı Harekatı'nda kullanılan milli ve yerli elektronik harp sistemi aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 7

Aba Güreşi, Aşık Oyunları, Atlı Cirit, Atlı Okçuluk, Kökbörü, Kuşak Güreşi, Mangala, Mas Güreşi, Şalvar Güreşi, Yağlı Güreş ve Yaya Okçuluğu gibi spor dallarının yer aldığı Etnospor Festivali Ekim 2019'da aşağıdaki illerden hangisinde düzenlenmiştir?

Soru 8

Eylül 2019'da Deniz Kuvvetleri envanterine dahil edilen ve MİLGEM projesinin 4. gemisi olan milli savaş gemisi aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 9

Milli Eğitim Bakanlığının tüm ilköğretim kurumları için hazırladığı ve Eylül 2019’da tanıtımı yapılan okul zili ve çocuk şarkısının bestekarı ve söz yazarı aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 10

Eylül 2019'da 44 milyon TL'ye satılarak Türkiye'nin en pahalı tablosu ünvanını kazanan "Kur'an Okuyan Kız" tablosu aşağıdakilerden hangisine aittir?

Sonuçları Al Tekrar Başlat Benzer Genel Kültür ve Güncel Bilgiler

NOT: Testlerin cevabını görebilmek için soruya ait şıklara tıklayınız.

Yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen ;)

hakan akyüz 21 Ekim 2019 tarihinde saat 09:19'da demiş ki;

teşekkür ederim

2-3
Yeni Üyelik  |  Şifremi Unuttum

Üye çıkışı yapmak istediğinize emin misiniz?

Evet Eminim