Üye Girişi Şifremi Unuttum Üye Ol Foto Galerisi Video Galerisi İletişim

KPSS GY - GK - Eğitim

Adaylık Kaldırma Sınavı

Müdür ve Müdür Yard.

MEB- Görevde Yükselme

Yurtdışı Öğretmenlik Sınavı

Soru 1

2020 Olimpiyat Oyunları 24 Temmuz-9 Ağustos 2020 tarihleri arasında aşağıdaki ülkelerden hangisinde düzenlenecektir?

Soru 2

Temmuz 2019'da hayatını kaybeden Türkiye'nin ilk kadın Çevre Bakanı ve ilk kadın Turizm Bakanı aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 3

Ağustos 2019'da araştırmalar yapmak üzere Akdeniz´e indirilen Türkiye'nin ilk yerli ve milli sismik araştırma gemisi aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 4

2019 yılı için seçilen Avrupa Kültür Başkentlerinden biri aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 5

2020 yılı için seçilen Avrupa Kültür Başkentlerinden biri aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 6

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) 2019 yılı Dönem Başkanı aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 7

1 Temmuz 2019'da Avrupa Birliği Dönem Başkanlığını 6 aylığına devralan ülke aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 8

1 Ocak 2020'de Avrupa Birliği Dönem Başkanlığını 6 aylığına devralacak olan ülke aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 9

Türkiye'nin 92'nci Akademi Ödülleri'ndeki (Oscar);adayı olan "Bağlılık Aslı" filminin yönetmeni aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 10

Eylül 2019 itibariyle 30 güne kadar olan seyahatlerde vizelerin kaldırıldığı ülke aşağıdakilerden hangisidir?

Sonuçları Al Tekrar Başlat Benzer Genel Kültür ve Güncel Bilgiler

NOT: Testlerin cevabını görebilmek için soruya ait şıklara tıklayınız.

Yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen ;)

Yeni Üyelik  |  Şifremi Unuttum

Üye çıkışı yapmak istediğinize emin misiniz?

Evet Eminim