Üye Girişi Şifremi Unuttum Üye Ol Foto Galerisi Video Galerisi İletişim

KPSS GY - GK - Eğitim

Adaylık Kaldırma Sınavı

Müdür ve Müdür Yard.

MEB- Görevde Yükselme

Yurtdışı Öğretmenlik Sınavı

Soru 1
Kasım 2018'de UNESCO Dünya Somut Olmayan Kültür Mirası Temsili Listesi'ne dahil edilen Türk Destanı aşağıdakilerden hangisidir?
Soru 2
Aralık 2018'de NASA tarafından Mars'a gönderilen uzay aracı aşağıdakilerden hangisidir?
Soru 3
Kasım 2018'de faaliyete geçen Zeytin Dalı Sınır Kapısı hangi ülke ile sınır kapımızdır?
Soru 4
Kasım 2018'de Salda Gölü'nde 'tatlı suda dünya kadınlar serbest dalış rekoru'nu kıran milli sporcumuz aşağıdakilerden hangisidir?
Soru 5
“Doğa Dostu Şehir ve Duyarlılık”  temasıyla 2023 yılında Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliği tarafından düzenlenecek olan bahçecilik  EXPO’su hangi ilimizde yapılacaktır?
Soru 6
Merkezi Hindistan'da bulunan ve 6000 civarı eğitim kurumuna danışmanlık hizmeti veren AKS Education tarafından 2018 yılı Küresel Öğretmen Ödülü'ne layık görülen öğretmenimiz aşağıdakilerden hangisidir?
Soru 7
Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 2019 yılı ne yılı ilan edilmiştir?
Soru 8
Birleşmiş Milletler Genel Sekreterliği görevini 1997-2006 yılları arasında yapan, 2001 yılında Nobel Barış Ödülü’ne layık görülen ve Ağustos 2018'de hayatını kaybeden kişi aşağıdakilerden hangisidir?
Soru 9
Aşağıdakilerden hangisi 2019 Anadolu Ajansı Yılın Fotoğrafları Ödülleri'nde ödül alan fotoğraflardan biri değildir?
Soru 10
Ekim 2018'de açılışı yapılan İstanbul'un 3. havalimanının ismi aşağıdakilerden hangisidir?

NOT: Testlerin cevabını görebilmek için soruya ait şıklara tıklayınız.

Yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen ;)

Yeni Üyelik  |  Şifremi Unuttum

Üye çıkışı yapmak istediğinize emin misiniz?

Evet Eminim