Üye Girişi Şifremi Unuttum Üye Ol Foto Galerisi Video Galerisi İletişim

GY - GK Notları


KPSS Eğitim Bilimleri


MEB AKS


Öğretmen Dökümanları


Müdür - Müdür Yardımcılığı


Google Play Storeden nasıl alışveriş yapılır?

23 Eylül 2015

   

Daha önce Play store üzerinden uygulama satın almamış arkdaşlardan gelen talepler üzerine oluşturmuş olduğumuz bu yazımızda kolayca ve güvenilir bir şekilde uygulama satın alabileceksiniz.Yapacak olduğunuz aşamalar aşağıda numaralandırılmıştır.

1.) Google Play Store hesap açma

Google Play Store'dan ürün indirmek veya satın almak için öncelikle bir Google hesabınızın bulunması gerekiyor.Eğer Google hesabınız yoksa öncelikle cihazınızın "Ayarlar" menüsünü açın "Hesaplar" menüsünden "Hesap ekle" ye dokunun.Karşınıza çıkan ekrandan "Google"ı seçin.Varolan bir hesabınız yoksa "yeni" seçeneğini belirleyip, istenen talimatları uygulayın. Tüm bu adımları uyguladıktan sonra artık siz de Google hesabınızla Google Play Store'dan istediğiniz uygulamayı indirebilirsiniz.

2.) Ücretli Uygulamalarda Kabul edilen ödeme yöntemleri

Google Hesabınızdaki ödeme yöntemlerini kullanarak Google Play'den uygulama ve dijital içerik satın alabilirsiniz. Bu ilk alışverişinizse ödeme yönteminiz Google Hesabınıza eklenir. 

Kullanılabilir ödeme yöntemleri konuma göre değişiklik gösterebilir. Daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki seçeneklerden birini belirleyin.

===> Kredi Kartı veya banka kartı ile ödeme seçeneği     
           Kolay ve güvenilir bir yöntemdir. Bu yöntemi açıklamaya gerek duymuyoruz artık her bireyin basitçe                       yapabildiği bir ödeme şeklidir.

===> Mobil Ödeme Seçeneği

  •  Avea -  Avea Mobil Ödeme seçeneğiyle ödeme yapabilmek içinöncelikle hattınız mobil ödemelere açmanız gerekmektedir bunun için Hattınızı mobil ödemeye açtırmak için "MOBİLODEME KAYIT" yazıp 5555’e kısa mesaj atabilirsiniz. Avea Mobil Ödeme ile yapılan ödemelerde tutar faturalı müşterilerde müşterinin faturasına yansıtılırken, ön ödemeli hatlarda ise müşterinin mevcut bakiyesinden düşülmektedir.
    Soru ve sorunlarınız:  http://www.avea.com.tr/web/ServisDuyurulari/AveaMobilOdemeGoogleplay

     Avea Faturalandırmasını etkinleştir dedikten sonra "Hesabınız Bobil ödeme için uygun değil. Cep telefonu operatörünü arayın" yazısıyla karşılaşıyorsanız     "MOBİLODEME KAYIT" yazıp 5555’ gönderin...
  •  

 Turkcell - Bu ödeme yöntemini kullanmadan önce aktif etmeniz gerekir. Aktif etmek için Çağrı merkezini arayarak hattınızı mobil ödemeye açtırabilirsiniz. Açtırdıktan sonra aşağıdaki aşamaları takip ederek ürünümüzü satın alabilirsiniz?

Soru ve sorunlarınız için: http://www.turkcell.com.tr/servisler/turkcell-mobil-odeme-google-play-store

    Daha fazla ödeme seçeneği için TIKLAYINIZ...


Uzun lafın kısası:

1.Play Store uygulamasını açın.
2.Uygulama ekranının sol üst kısmındaki Menü simgesine dokunun.
3.Daha sonra açılan menüdeki "Hesabım" seçeneğine dokunun.
4.Karşınıza gelen sayfadaki Ödeme yöntemleri başlığı altındaki "Ödeme yöntemi ekle" seçeneğine dokunun.
5.Daha sonra karşınıza gelen kredi veya banka kartı ekle, mobil ödeme kullan veya kod kullanın seçeneğine dokunun.
6.Bir sonraki aşamada kart ya da kodu girin ve onay butonuna dokunun. 


Bu not 3085 defa okundu. 0 yorum yapıldı.

Yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen ;)Yeni Üyelik  |  Şifremi Unuttum

Üye çıkışı yapmak istediğinize emin misiniz?

Evet Eminim