Üye Girişi Şifremi Unuttum Üye Ol Foto Galerisi Video Galerisi İletişim

GY - GK Notları


KPSS Eğitim Bilimleri


MEB AKS


Öğretmen Dökümanları


Müdür - Müdür Yardımcılığı


DynEd nedir?

25 Şubat 2018

DYNED, Dynamic ve Education (Dinamik ve Egitim) kelimelerinin bir araya getirilerek yazilmasindan olusmakta ve Dinamik Egitim anlamina gelmektedir. 
 
 Bu program bilgisayar temelli bir egitim sürecini içerir ve bu güne kadar gelistirilmis en kaliteli Yabanci Dil Programidir. 
 
 Dyned yillar süren bir birikimin ve konusunda uzman bir kadronun eseridir. Ögretmenlerin yabanci dil egitimini daha aktif hale getirebilmek için zaman zaman düsündükleri ve ah keske sunu da söyle yapabilseydik diye düsündükleri yeniliklerin hepsi bu programin içerisinde mevcuttur. Bu program en büyük özelligi olan görselligin yani sira isitseldir de. Görsellik, ögrencinin islenen konuyu içinde bulunulan mevcut kosullardan kolaylikla anlayabilmesini saglayan ögeleri içerir. Bu da dili ´anlamlandirma´ ya ve dogru olarak ´ögrenmeye´ yol açar. 
 
 Klasik sinif içi egitimle bilgisayar destekli yabanci dil egitimini karsilastirdigimiz zaman her ögrencinin karsi karsiya kaldigi bireysel egitim süreci bilgisayar destekli egitim ile çok üst seviyelere çikar. Bunun ana nedeni her ögrenci bir ögretmen diye düsünebilecegimiz bilgisayarin basina geçtigi zaman ögrenci dersin sonuna kadar ögretmeniyle bas basadir ve karsi karsiya kaldigi problem çözme, analiz yapma, sentezleme orani ve cevap vermek zorunda oldugu soru orani klasik sinif içi egitimiyle karsilastirildiginda fark açik olarak görülebilecektir. 
 
 Dyned programinin en önemli özelliklerinden birisi de ögrenciyi sürekli aktif halde bulunmaya zorlamasidir. Bunu yaparken ögrencinin seviyesini sürekli kontrol eder, iletisimseldir (Interactive) ve ögrencinin dogruyu kendi mantigiyla bulmasina yardimci olur. 


Bu not 813 defa okundu. 0 yorum yapıldı.

Yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen ;)Yeni Üyelik  |  Şifremi Unuttum

Üye çıkışı yapmak istediğinize emin misiniz?

Evet Eminim