Üye Girişi Şifremi Unuttum Üye Ol Foto Galerisi Video Galerisi İletişim

BİLİŞİMLE ÜRETİM EĞİTİMİ ÇALIŞTAYI

Millî Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce, Bilişimle Üretim Eğitimi ve Bilişim Teknolojileri (BT) İl Koordinatörleri Çalıştayı Ankara'da başladı.
25 Haziran 2019 - 18:42
Çalıştayın açılışında konuşan Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Reha Denemeç, Bakanlığın, eğitim teknolojilerinin sunduğu imkânlar eşliğinde, öğrenme ve öğretme ortamlarına dijital dönüşümün fırsatlarını sunmak için ciddi atılımlar yaptığını kaydetti. Bu çalıştayla dijital becerileri geliştirecek içerik zenginleştirme ve öğretmen eğitimlerine odaklanıldığını belirten Denemeç, "Genel Müdürlüğümüzün yanı sıra, Temel Eğitim Genel Müdürlüğü, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü işbirliğinde ve Vakıfbank'ın katkılarıyla 2018-2019 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde Ankara, İstanbul ve Siirt illerinde toplam 15 okulda gerçekleştirilen bilişimle üretim uygulamamız başarılı sonuçlar vermiştir." diye konuştu. 
 
Pilotlamada, öğrencilere bilişimle üretim ve algoritmik düşünme becerileri kazandırmak amacıyla üç boyutlu tasarım ve akıllı cihaz tasarımı etkinlikleri yürütüldüğünü hatırlatan Denemeç, şöyle konuştu: "Bunlara ek olarak öğrencilere problem çözme ve eleştirel düşünme becerisi kazandırmak,  üretkenliklerini artırmak, takım çalışmasına katılmak gibi hayata hazırlayan beceriler önemsenmiş ve desteklenmiştir. Bu süreçte eğitim yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz, yüz yüze ve uzaktan hizmet içi eğitim faaliyetlerine alınarak bilgi ve birikimleri daha dinamik bir niteliğe büründürülmüştür."
 
Denemeç, bilişimin fırsatlarıyla birlikte tehditleri de beraberinde getirdiğine dikkat çekerek, özellikle küçük yaştaki öğrencileri ilgilendiren birtakım tehditler ve uygun olmayan içeriklerle nasıl mücadele edilebileceği konusunda söyleşiler yapılmasının fayda sağlayacağının belirtti. 
 
YEĞİTEK Genel Müdürü Anıl Yılmaz da, çalıştaya katılan BT İl Koordinatörleri ve FATİH eğitmenlerine, çalıştaydaki iş birliğinizden ötürü teşekkür etti. 
 
2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda 28 Haziran'a kadar sürecek  çalıştayda, 81 ilden katılan BT İl Koordinatörleri ve FATİH eğitmenlerinden oluşan 120 katılımcıya bilişimle üretim faaliyetleri hakkında farkındalık oluşturma eğitimi verilecek. Çalıştayın son iki gününde de BT İl Koordinatörleriyle bundan sonra yapılacak ortak çalışmalar konusunda istişarelerde bulunulacak. 

Bu haber 424 defa okundu. 0 yorum yapıldı.

Yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen ;)Diğer Eğitim Haberleri

Okul öncesi eğitim ve ilköğretim kurumları yönetmeliğinde neler değişti?
 
MEB Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde yaklaşık beş yıl sonra önemli değişiklikler yapıldı. 10 Temmuz 2019 Çarşamba günü yayınlanan Resmi Gazete'de, MEB Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğindeki değişiklik yap
Görüntülenme: 175 Yorum: 0 Tarih: 30 Ağustos 2019 - 23:35
Liseye Geçiş Sınavı (LGS) tercihleri nasıl yapılacak ?
 
Lise tercihi yaparken dikkat etmeniz gereken hususlar var.
Görüntülenme: 479 Yorum: 0 Tarih: 1 Temmuz 2019 - 14:40
2019 YILI İLLER ARASI İSTEĞE VE ZORUNLU ÇALIŞMA YÜKÜMLÜLÜĞÜNE BAĞLI YER DEĞİŞTİRME
 
ÖĞRETMENLERİN 2019 YILI İLLER ARASI İSTEĞE VE ZORUNLU ÇALIŞMA YÜKÜMLÜLÜĞÜNE BAĞLI YER DEĞİŞTİRMELERİNE İLİŞKİN DUYURU yayınlandı!
Görüntülenme: 446 Yorum: 0 Tarih: 13 Haziran 2019 - 21:10
Formasyonu kaldırıyoruz.
 
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Safran ile MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Adnan Boyacı, 31 Mayıs Cuma günü Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim elemanlarıyla Öğrenci Merkezi Salon
Görüntülenme: 1038 Yorum: 0 Tarih: 8 Haziran 2019 - 20:33
Tasarım Beceri Atölyeleri'ne geçiş için büyük adım atıldı.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ile Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Eğitime Değer Katanlar Bağış Programı"nda hayırsever iş insanlarıyla iftar programında bir araya geldi.
Görüntülenme: 650 Yorum: 0 Tarih: 29 Mayıs 2019 - 16:53
Müze Eğitimi Sertifika Programı açıldı!
 
Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Müze eğitimini sadece bir müze eğitimi olarak görmeyin bir ana sistemin bir alt sistemi olarak görün. Bu günü müzecilik açısından bir milat olarak değerlendiriyorum." dedi.
Görüntülenme: 350 Yorum: 0 Tarih: 29 Mayıs 2019 - 16:49
Yönetici görevlendirmeleri yılan hikayesine döndü.
 
Okullarda ki yöneticilerin nasıl seçileceği, son yıllarda bakanlığı en fazla zorlayan konular arasında sayabiliriz. Bakanlığın okullara yönetici bulmakta zorlandığını söylersek abartmış olmayız. Çünkü yaşanan sıkıntılardan dolayı eğitimciler yönetici
Görüntülenme: 1571 Yorum: 0 Tarih: 21 Mayıs 2019 - 18:54
EN BÜYÜK ENDİŞEMİZ ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ
 
Hayatımızın tadını tuzunu kaçıran önemli kaygılarımız var. Bu kaygıların bence en büyüğü çocuklarımızın geleceği konusunda yaşadığımız endişe. Bu öyle bir hal aldı ki toplum olarak bize gülmeyi bile unutturdu.
Görüntülenme: 386 Yorum: 0 Tarih: 16 Mayıs 2019 - 17:10
BAKAN SELÇUK, YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM ÇALIŞMA TAKVİMİ MODELİ'Nİ AÇIKLADI.
 
Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 13 haftalık yaz tatilinin iki haftasının nisan ve kasım aylarında birer haftalık ara tatil olarak planlandığını söyledi.
Görüntülenme: 345 Yorum: 0 Tarih: 16 Mayıs 2019 - 17:05
Bakan Selçuk: Yeni sistem ile ilgili çok net bir yol haritamız var
 
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, temel liseler ve özel öğretim kurslarının kapatılması kararına ilişkin, "Yerine ne koyacağımız, ne getirdiğimiz ve buradaki ihtiyacı, talebi nasıl karşılayacağımız konusunda çok net bir yol haritasına sahibiz. Bunu da
Görüntülenme: 1311 Yorum: 0 Tarih: 30 Ocak 2019 - 14:09

Anket

Sitemizi değerlendiriniz..
Çok iyi
İyi
Orta
Kötü
Anket Sonuçları
Yeni Üyelik  |  Şifremi Unuttum

Üye çıkışı yapmak istediğinize emin misiniz?

Evet Eminim