Üye Girişi Şifremi Unuttum Üye Ol Foto Galerisi Video Galerisi İletişim

AÖF’ de 4 Yanlış 1 Doğruyu Götürecek

AÖF Son dönemlerde not sisteminde ve geçme sisteminde çok değişiklik yaşamaya başladı Özellikle Anadolu Üniversitesi kredili sisteme geçtikten sonra çok fazla sistemle oynama yapıldı.
4 Temmuz 2016 - 23:09

AÖF Son dönemlerde not sisteminde ve geçme sisteminde çok değişiklik yaşamaya başladı Özellikle Anadolu Üniversitesi kredili sisteme geçtikten sonra çok fazla sistemle oynama yapıldı. 

Şimdi ise YÖK Açıköğretim sistemine el atıyor. Geçme notlarının çok düşük seviyelere gelmesi YÖK ‘ü harekete geçirerek Atatürk ve Anadolu Üniversitelerine 4 Yanlış 1 Doğruyu Götürür kuralı getirmesini istedi. Atatürk Üniversitesi bu sisteme geçti Anadolu Üniversitesinin de çok yakın zamanda bunu açıklanması bekleniyor. YÖK bu uygulamayı istediğinden Anadolu Üniveristesinin de uygulamaması gibi bir durum olamaz.

4 Yanlış 1 Doğruyu Götürecek, Puan Bu Şekilde Hesaplanacak 
Test Usulü şeklinde yapılan sınavlar olmasından ve Çan Eğrisinin bu noktada oldukça aşağılarda kurulmasından dolayı YÖK duruma el atmış durumda. 

Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi bu konuda değişikliği yapmış durumda. Yani artık her 4 yanlış cevap 1 Doğru cevabı silecek. Geriye kalan doğrular ise sizin Net Puanınızı belirleyecek. Tabi ki Çan Sistemi yine aktif olacak. 

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi ise bu konuda henüz bir açıklama yapmadı. Ancak Dekanlık bazında gelen b azı bilgilere göre burası da çok yakın bir süre içinde 4 Yanlış 1 Doğruyu Götürür sistemine geçecek. 

Çünkü sistem YÖK tarafından kabul gördü ve AÖF Dekanlıklarına da uygulamak düştü. 

Vize %30 – Final %70 Etkili 
Bu durum zaten Anadolu Üniversitesi için geçerli idi. Atatürk Üniversitesi ise Online olan vize sınavını %20 sayıp Final sınavını da %80 olarak hesaplıyordu. 

Değişen sınav sistemi ile artık AÖF Dekanlıkları tarafından %30 Vize + %70 Final olarak notlandırma yapılacak.  

Yeni dönemde AÖF Ders geçme sisteminin çok zor hale geleceği ve AÖF dersleri veren kurslar gerekli hale gelecek gibi görünüyor.


Bu haber 3097 defa okundu. 1 yorum yapıldı.

Yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen ;)

nehir hülya yiğit 13 Ekim 2016 tarihinde saat 16:50'de demiş ki;

Arkadaşlar 4 yanlış 1 doğru yönetmeliği Atatürk -Anadolu ve İstanbul Unı de dahil olmak üzere tek 1 platformda toplanıp dilekçelere yogunlukk göstermemiz lazım lütfen paylaşım yaparak öğrencilere ulaşmasını sağlayalım ve destek olalım.. https://www.facebook.com/groups/itirazzz/edit/?source=edit_privacy

5-2

Diğer AOF Haberleri

AÖF sonuçları açıklandı..
 
6-7 Aralık 2014 tarihinde milyonlarca üniversitelinin girdiği 2014 AÖF vize sonuçları açıklandı.
Görüntülenme: 1263 Yorum: 0 Tarih: 23 Aralık 2014 - 22:29
AÖF Soru ve Cevapları sizlerle..
 
AÖF soru ve cevapları öğrencilerin erişimine açıldı. 6-7 Aralık'ta gerçekleştirilen AÖF sınavları sonrasında AÖF soru ve cevaplarının açıklanması ile öğrenciler sonuçları beklemeye başladı.
Görüntülenme: 1778 Yorum: 0 Tarih: 17 Aralık 2014 - 12:16
AÖF 2014 ara sınavda hangi konular çıkacak?
 
Açık Öğretim Fakültesi ara sınavları yaklaşıyor. AÖF ara sınavlarda hangi konular ve hangi üniteler çıkacak, nerelere çalışmak gerekiyor?
Görüntülenme: 1500 Yorum: 0 Tarih: 4 Aralık 2014 - 11:27
AÖF vize sınav yerleri, tarihleri ve yeni kurallar
 
Açıköğretim Fakültesi (AÖF) öğrencileri için bu sene gireceği sınavların takvimini resmi olarak açıklandı İşte AÖF vize sınav giriş yerleri
Görüntülenme: 1056 Yorum: 0 Tarih: 4 Aralık 2014 - 11:25
AÖF Kayıt ve Sınav tarihleri belli oldu..
 
2014-2015 Öğretim Yılı İnternet Başvuru, Kayıt ve Kayıt Yenileme Tarihleri Belli Oldu.
Görüntülenme: 1140 Yorum: 0 Tarih: 17 Eylül 2014 - 10:06

Anket

Sitemizi değerlendiriniz..
Çok iyi
İyi
Orta
Kötü
Anket Sonuçları
Yeni Üyelik  |  Şifremi Unuttum

Üye çıkışı yapmak istediğinize emin misiniz?

Evet Eminim