Üye Girişi Şifremi Unuttum Üye Ol Foto Galerisi Video Galerisi İletişim

KPSS GY - GK - Eğitim


Adaylık Kaldırma Sınavı


Müdür ve Müdür Yard.


MEB- Görevde Yükselme


Yurtdışı Öğretmenlik Sınavı


Testler > Müdür, Müdür Yrd. Diğer S-C > 4483 | Soru-Cevap 02

Soru 1
Milli Eğitim Bakanlığı merkez okulunda görevli olup, ilk atama ile atanmış bir öğretmen, hakkında verilmiş bulunan soruşturma iznine karşı hangi merci ve kaç gün içinde başvurabilir?
Soru 2
4483 sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkında Kanun hükümleri uyarınca yürütülen faaliyetlere ne denir?
Soru 3
4483 sayılı Kanun’a göre yetkili merci, soruşturma izni verilmesine veya verilmemesine ilişkin kararını kimlere bildirir?
Soru 4
4483 sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkında Kanun’a göre merkez ilçede görevli bir öğretmen hakkında soruşturma için izin vermeye yetkili merci hangisidir?
Soru 5
4483 sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkında Kanun’a göre bir öğretmen hakkındaki “hazırlık soruşturması” genel hükümlere göre hangi merci tarafından yapılır?
Soru 6
4483 sayılı Kanun’a göre İlçe Milli Eğitim Müdürü hakkında görevinde işlediği suçtan dolayı soruşturma izin verme yetkisi kime aittir?
Soru 7
4483 sayılı Kanun’a göre Kamu Görevlilerinden hangileri başka mercin ön incelemesinde görevlendirilemez?
Soru 8
4483 sayılı Kanun’a göre Cumhurbaşkanlığında görevli memurlar ve diğer kamu görevlileri hakkında görevinde işlediği suçtan dolayı soruşturma izin verme yetkisi kime aittir?
Soru 9
4483 sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması kanunu göre Kaymakamlar ile ilgili hazırlık soruşturmasını kim yapar ?
Soru 10
4483 sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerin Yargılanması Hakkında Kanun’a göre Kaymakam hakkında hazırlık soruşturması sırasında hakim kararının alınmasını gerektiren hususlarda kime başvuru yapılır?
Sonuçları Al Tekrar Başlat Benzer Müdür, Müdür Yrd. Diğer S-C

NOT: Testlerin cevabını görebilmek için soruya ait şıklara tıklayınız.

Yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen ;)Yeni Üyelik  |  Şifremi Unuttum

Üye çıkışı yapmak istediğinize emin misiniz?

Evet Eminim