Üye Girişi Şifremi Unuttum Üye Ol Foto Galerisi Video Galerisi İletişim

KPSS GY - GK - Eğitim


Adaylık Kaldırma Sınavı


Müdür ve Müdür Yard.


MEB- Görevde Yükselme


Yurtdışı Öğretmenlik Sınavı


Soru 1
1 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesine göre, milli eğitim bakanlığı merkez teşkilatı kaç ana birimden oluşur ?
Soru 2
MEB Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesine göre, Millî Eğitim Bakanlığı ......... teşkilatlarından oluşur ifadesini doğru biçimde tamamlayan seçenek aşağıdakilerden hangisidir?
Soru 4
MEB Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesine göre “Bakanlık birimleri ile taşra teşkilatının bilgi işlem ve otomasyon ihtiyacını karşılamak ve işletimini sağlamak, Bakanlığın bilgi işlem hizmetlerini yürütmek” aşağıdakilerden hangisinin görevidir?
Soru 5

1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesine göre; “ İmam-hatip liselerinin yönetimine ve öğrencilerinin eğitim ve öğretimine yönelik çalışmalar yapmak ve belirlenen politikaları uygulamak” bakanlığın hangi hizmet biriminin görevleri arasındadır?

Soru 6
MEB Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesine göre Bakanlığın bilimsel danışma ve inceleme organı aşağıdakilerden hangisidir?
Soru 7
Aday Öğretmen Yetiştirme Sürecine İlişkin Yönerge kap­samında Aday öğretmenlere yetiştirme sürecinde uygulanacak Yetiştirme Programı, aşağıdakilerden hangisi tarafından hazırlanır?
Soru 8
“Bakanın çalışma programını düzenlemek” görevi Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Karanamesine göre, Milli Eğitim Bakanlığı hizmet birimlerinden hangisinin görevleri arasında yer almaktadır?
Soru 9
"Bakanlık personelinin atama, nakil, terfi, emeklilik ve benzeri özlük işlemlerini yürütmek. Bakanlığın öğretmenler dışındaki personeli için eğitim planını hazırlamak, uygulamak ve değerlendirmek. Eğitim faaliyetleri ile ilgili dokümantasyon, yayım ve arşiv hizmetlerini yürütmek." Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Karanamesine göre hangisinin görev ve sorumluluklarındandır?
Soru 10

I.  Genel evrak ve arşiv faaliyetlerini düzenlemek ve yürütmek, 
II.  Bakanlığa ait sosyal tesislerle ilgili işleri yürütmek
III. Kamulaştırma işlemlerini yürütmek 
IV. Bakanlığın öğretmenler dışındaki personeli için eğitim planını hazırlamak, uygulamak ve değerlendirmek

Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Karanamesine göre  yukarıdakilerden hangileri Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğünün görevlerindendir?

NOT: Soruların cevabını görebilmek için soruya ait şıklara tıklayınız.

Yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen ;)Benzer Testler

Yeni Eklenen Testler

Anket

Sitemizi değerlendiriniz..
Çok iyi
İyi
Orta
Kötü
Anket Sonuçları

GY - GK Soruları


Eğitim Bilimleri


ÖABT (Alan Bilgisi)


KPSS A Lisans


ÖSYM Soruları


Yeni Üyelik  |  Şifremi Unuttum

Üye çıkışı yapmak istediğinize emin misiniz?

Evet Eminim