Üye Girişi Şifremi Unuttum Üye Ol Foto Galerisi Video Galerisi İletişim

KPSS GY - GK - Eğitim

Adaylık Kaldırma Sınavı

Müdür ve Müdür Yard.

MEB- Görevde Yükselme

Yurtdışı Öğretmenlik Sınavı

Testler > >

Soru 1

Aşağıdakilerden hangisi Eylül 2019'da Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yayımlanan 'kesin korunacak hassas alan' ilan listesinde yer almaz?

Soru 2

Türkiye Motosiklet Federasyonunun (TMF) ev sahipliğinde Eylül 2019'da 17. ayağı düzenlenen Dünya Motokros Şampiyonası aşağıdaki illerden hangisinde yapılmıştır?

Soru 3

Eylül 2019'da İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen Dünya Paralimpik Yüzme Şampiyonası'nda kadınlar 50 metre sırt üstünde dünya ikincisi olan sporcumuz aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 4

FILA tarafından organize edilen ve Eylül 2019'da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası aşağıdaki ülkelerden hangisinde yapılmaktadır?

Soru 5

Birleşmiş Milletler, Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından Nisan 2019'da UNESCO Dünya Miras Geçici Listesine dahil edilen Ballıca Mağarası aşağıdaki illerden hangisinde bulunmaktadır?

Soru 6

İlk kez 2019 yılında Uluslararası Savunma Fuarı'nda (IDEF) sergilenen ve otoritelerden tam not alan Türkiye'nin ilk milli silahlı drone sistemi aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 7

UNESCO Anma ve Kutlama Yıl Dönümleri etkinlikleri çerçevesinde 2019 yılı ne yılı ilan edilmiştir?

Soru 8

Eylül 2019'da Kazakistan'da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stil 130 kiloda dünya şampiyonu olan ve bu ünvanı 4. kez elde eden sporcu aşağıdakilerden hangisidir?

Soru 9

Ağustos 2019'da restorasyonu tamamlanan, Fatih Sultan Mehmet'in eğitim aldığı Saatli Medresesi aşağıdaki illerden hangisinde bulunmaktadır?

Soru 10

Onlarca sinema filminde ve televizyon dizisindeki oyunculuğuyla hafızalara kazınan ve çeşitli ödüller alan, Dönme Dolap, Baş Belası ve Sevgili Dayım filmlerinin senaryolarına imza atan ve Eylül 2019'da hayatını kaybeden yeşilçam sanatçısı aşağıdakilerden hangisidir?

Sonuçları Al Tekrar Başlat Benzer

NOT: Testlerin cevabını görebilmek için soruya ait şıklara tıklayınız.

Yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen ;)

Benzer Testler

Yeni Eklenen Testler

Anket

Sitemizi değerlendiriniz..
Çok iyi
İyi
Orta
Kötü
Anket Sonuçları

Yeni Üyelik  |  Şifremi Unuttum

Üye çıkışı yapmak istediğinize emin misiniz?

Evet Eminim