Üye Girişi Şifremi Unuttum Üye Ol Foto Galerisi Video Galerisi İletişim

KPSS GY - GK - Eğitim


Adaylık Kaldırma Sınavı


Müdür ve Müdür Yard.


MEB- Görevde Yükselme


Yurtdışı Öğretmenlik Sınavı


Soru 1
“Milli Eğitim Bakanımız ile Finlandiya Eğitim Bakanı arasında yapılacak kültür birliği işbirliğine yönelik işleri yürütmek” hangi birimi/müdürlüğü tarafından yerine getirilir?
Soru 2
Yurt dışı teşkilatı kadrolarına sürekli görevle atanabilmek için gerekli koşullar nelerdir?
Soru 3
Yurt dışı sürekli görev süresi kaç yıldır ?
Soru 4
Yurt dışı sürekli görev süresi, hizmetin gerektirdiği hâllerde Bakanın onayıyla ne kadar daha uzatılabilir?
Soru 5
Daha önce yurt dışı sürekli göreve atananlar, yurt içi göreve dönmelerinin üzerinden kaç yıl geçmeden yeniden atanamazlar?
Soru 6
Bakanlıkça belirlenen özür gruplarına bağlı yer değiştirmeler hangi dönemlerde yapılır? (652'ye göre olağan durumlarda)
Soru 7
Öğretmenlerin emeklilik işlemleri hangi aylarda yapılır ?
Soru 8
652 sayılı Milli Eğitim Bakanlığı Teşkilat ve Görevleri Hakkındaki kanun hükmünde kararnameye göre 10 Kasım 2015'te emekliye ayrılmak isteyen Ali Öğretmen emekliye ayrılabilir mi?
Soru 9

MEB Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesine göre “Cumhurbaşkanlığı kararnameleri ve diğer mevzuatla strateji geliştirme ve mali hizmetler birimlerine verilen görevleri yapmak” hangi hizmet biriminin görevidir?

Soru 10
Rehberlik ve Araştırma Merkezleri,iş okulları ve iş eğitim merkezleri okul ve kurumların yönetimine ve öğrencilerinin eğitim ve öğretimine yönelik politikalar belirlemek ve uygulamak hangi müdürlüğün görevidir?
Soru 11
Bakanlık birimleri,ile taşra teşkilatının bilgi işlem ve otomasyon ihtiyacını karşılamak ve işletimini sağlamak, bakanlık hizmetleriyle ilgili bilgileri toplamak ve ilgili birimlerde işbirliği içinde veri tabanı oluşturmak görevi MEB’in hangi birime/müdürlüğe verilmiştir?
Soru 12
Yurt dışı eğitim ve öğretim kurumlarından alınmış ilköğretim ve ortaöğretim diploma ve öğrenim belgelerinin derece ve denkliklerine ilişkin ilke kararlarını bakanlığın onayına sunmak hangi birimin görevdir?
Soru 13
Eğitim ve öğretim ile ilgili gerekli görülen konuları tetkik etmek ve tavsiye niteliğinde kararlar olmak hangi birimin görevdir?
Soru 14
06 Aralık 2015 Pazar günü yapılacak Milli Eğitim Bakanlığı Görevde Yükselme sınavının soruları hangi birim tarafından hazırlanır?
Soru 15
Bakanlık sivil savunma ve seferberlik hizmetlerini planlamak ve yürütme görevi bakanlığın hangi birimi tarafından yürütülür?

NOT: Soruların cevabını görebilmek için soruya ait şıklara tıklayınız.

Yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen ;)Benzer Testler

Yeni Eklenen Testler

Anket

Sitemizi değerlendiriniz..
Çok iyi
İyi
Orta
Kötü
Anket Sonuçları

GY - GK Soruları


Eğitim Bilimleri


ÖABT (Alan Bilgisi)


KPSS A Lisans


ÖSYM Soruları


Yeni Üyelik  |  Şifremi Unuttum

Üye çıkışı yapmak istediğinize emin misiniz?

Evet Eminim