KPSS GY - GK - Eğitim

Adaylık Kaldırma Sınavı

Müdür ve Müdür Yard.

MEB- Görevde Yükselme

Yurtdışı Öğretmenlik Sınavı

Testler > >

Soru 1
- Mutlak otorite öğretmendedir.
- Öğretmen sınıfın merkezindedir ve belirleyicidir.
- Sınıfın kuralları öğretmen tarafından oluşturulur ve esnetilmez.
Yukarıda belli başlı özellikleri verilen sınıf yönetimi modeli aşağıdakilerden hangisidir?
Soru 6
Ece Öğretmen, derse başlamadan önce önceki derslerde çok konuşup, hem sınıfın hem de kendi motivasyonlarını düşüren iki öğrencinin yerini değiştirmiş. Ece Öğretmenin dersin başında aldığı bu karar hangi sınıf yönetim modelini benimsediğinin göstergesidir?
Soru 8
Aşağıdakilerden hangisi çağdaş sınıf yönetiminde karşılaşılan, istenmeyen öğrenci davranışlarını engellemek için yapılacaklardan biri değildir?
Soru 9
“Öğrenci-öğrenci etkileşimin en yüksek olduğu oturma düzenidir. Grup, laboratuvar çalışmalarında ve kalabalık olmayan sınıflarda kullanılır. Öğrencilerin liderlik özelliklerini ve yardımlaşmayı etkiler. Bu oturma planında sosyallik fazladır.”Yukarıda özellikleri verilen sınıf içi oturma düzeni aşağıdakilerden hangisidir?
Soru 10
Nazlı Öğretmen; sınıftaki tüm öğrencilere ilgi ve yeteneklerine göre görev ve sorumluluklar vererek öğrencilerini, öğrenme- öğretme sürecinde aktif olarak katmayı planlamaktadır.Nazlı Öğretmenin bütün öğrencileri eğitim süresine katarak, sınıf yönetim sürecinde aşağıdakilerden hangisini büyük ölçüde engellemiş olur?

NOT: Testlerin cevabını görebilmek için soruya ait şıklara tıklayınız.

Yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen ;)

Benzer Testler

Yeni Eklenen Testler

Anket

Sitemizi değerlendiriniz..
Çok iyi
İyi
Orta
Kötü
Anket Sonuçları

Yeni Üyelik  |  Şifremi Unuttum

Üye çıkışı yapmak istediğinize emin misiniz?

Evet Eminim