GY - GK Testleri

Eğitim Bilimleri

ÖABT (Alan Bilgisi)

KPSS A Lisans

Diğer Testler

Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği-01

Soru 1
MEB ilköğretim ve ortaöğretim kurumları sosyal etkinlikler yönetmeliğine göre aşağıdakilerden hangisi öğrenci klubu temel ilkelerinden biri değildir?
Soru 2
MEB ortaöğretim kurumları yönetmeliğine göre fen lisesinde bir şubeye alınacak öğrenci sayısı kaçtır?
Soru 3
MEB ortaöğretim kurumları yönetmeliğine göre sorumluluk sınavları ne zaman yapılır?
Soru 6
Milli Eğitim Bakanlığı ortaöğretim kurumları yönetmeliğine göre yazılı sınavlar, sınavın yapıldığı tarihi takip eden kaç gün içinde öğrencilere duyurulur?
Soru 7
Milli Eğitim Bakanlığı ortaöğretim kurumları yönetmeliğine göre haftalık ders programı öğretim yılı başında veya ders yılı içinde kim tarafından hazırlanır?
Soru 8
Milli Eğitim Bakanlığı ortaöğretim kurumları yönetmeliğine göre ; okuldan kısa süreli uzaklaştırma cezası aşağıdakilerden hangisinin onayından sonra uygulanır?
Soru 9
Milli Eğitim Bakanlığı ortaöğretim kurumları yönetmeliğine göre; ortaöğretime yerleştirme esas puan veya yetenek sınav puanıyla öğrenci alan ortaöğretim kurumlarında kontenjan belirlenmesi ile ilgili olarak spor liselerinde bir şubeye alınacak öğrenci sayısı kaçtır?
Soru 10
Milli Eğitim Bakanlığı ortaöğretim kurumları yönetmeliğine göre; ortaöğretim kurumlarına kaydolmak için ortaokul veya imam hatip ortaokulunu bitirmiş ve öğretim yılının başlayacağı tarihte kaç yaşını bitirmemiş olma şartı aranır?
Soru 12
Ortaöğretim kurumları yönetmeliğine göre haftalık ders saati sayısına bakılmaksızın her dersten en az kaç sınav yapılması gerekir?
Soru 17
Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği'ne göre sınıf tekrarı, hazırlık sınıfı hariç olmak üzere orta öğrenim süresince en fazla kaç defa yapılır?

Yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen ;)

Anket

Sitemizi değerlendiriniz..
Çok iyi
İyi
Kötü
Orta
Anket Sonuçları

Üye çıkışı yapmak istediğinize emin misiniz?

Evet Eminim