GY - GK Testleri


Eğitim Bilimleri


ÖABT (Alan Bilgisi)


KPSS A Lisans


Diğer Testler


Testler > Asli_ ORTAOGRETIM > Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği-01

Soru 1
MEB ortaöğretim kurumları yönetmeliğine göre fen lisesinde bir şubeye alınacak öğrenci sayısı kaçtır?
Soru 2
MEB ortaöğretim kurumları yönetmeliğine göre sorumluluk sınavları ne zaman yapılır?
Soru 5
Milli Eğitim Bakanlığı ortaöğretim kurumları yönetmeliğine göre yazılı sınavlar, sınavın yapıldığı tarihi takip eden kaç gün içinde öğrencilere duyurulur?
Soru 6
Milli Eğitim Bakanlığı ortaöğretim kurumları yönetmeliğine göre haftalık ders programı öğretim yılı başında veya ders yılı içinde kim tarafından hazırlanır?
Soru 7
Milli Eğitim Bakanlığı ortaöğretim kurumları yönetmeliğine göre ; okuldan kısa süreli uzaklaştırma cezası aşağıdakilerden hangisinin onayından sonra uygulanır?
Soru 8
Milli Eğitim Bakanlığı ortaöğretim kurumları yönetmeliğine göre; ortaöğretime yerleştirme esas puan veya yetenek sınav puanıyla öğrenci alan ortaöğretim kurumlarında kontenjan belirlenmesi ile ilgili olarak spor liselerinde bir şubeye alınacak öğrenci sayısı kaçtır?
Soru 9
Milli Eğitim Bakanlığı ortaöğretim kurumları yönetmeliğine göre; ortaöğretim kurumlarına kaydolmak için ortaokul veya imam hatip ortaokulunu bitirmiş ve öğretim yılının başlayacağı tarihte kaç yaşını bitirmemiş olma şartı aranır?
Soru 11
Ortaöğretim kurumları yönetmeliğine göre haftalık ders saati sayısına bakılmaksızın her dersten en az kaç sınav yapılması gerekir?
Soru 16
Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği'ne göre sınıf tekrarı, hazırlık sınıfı hariç olmak üzere orta öğrenim süresince en fazla kaç defa yapılır?

NOT: Testlerin cevabını görebilmek için soruya ait şıklara tıklayınız.

Yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen ;)

Erol 15 Ekim 2017 tarihinde saat 13:26'da demiş ki;

Sorular harika. Daha da artırabilir misiniz. Tüm yönetmeliği kapsayacak şekilde

3-1

Diğer Testler

Anket

Sitemizi değerlendiriniz..
Çok iyi
İyi
Orta
Kötü
Anket Sonuçları

Üye çıkışı yapmak istediğinize emin misiniz?

Evet Eminim