KPSS GY - GK - Eğitim

Adaylık Kaldırma Sınavı

Müdür ve Müdür Yard.

MEB- Görevde Yükselme

Yurtdışı Öğretmenlik Sınavı

Testler > Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği > Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği-01

Soru 1
MEB ortaöğretim kurumları yönetmeliğine göre fen lisesinde bir şubeye alınacak öğrenci sayısı kaçtır?
Soru 2
MEB ortaöğretim kurumları yönetmeliğine göre sorumluluk sınavları ne zaman yapılır?
Soru 5
Milli Eğitim Bakanlığı ortaöğretim kurumları yönetmeliğine göre yazılı sınavlar, sınavın yapıldığı tarihi takip eden kaç gün içinde öğrencilere duyurulur?
Soru 6
Milli Eğitim Bakanlığı ortaöğretim kurumları yönetmeliğine göre haftalık ders programı öğretim yılı başında veya ders yılı içinde kim tarafından hazırlanır?
Soru 7
Milli Eğitim Bakanlığı ortaöğretim kurumları yönetmeliğine göre ; okuldan kısa süreli uzaklaştırma cezası aşağıdakilerden hangisinin onayından sonra uygulanır?
Soru 8
Milli Eğitim Bakanlığı ortaöğretim kurumları yönetmeliğine göre; ortaöğretime yerleştirme esas puan veya yetenek sınav puanıyla öğrenci alan ortaöğretim kurumlarında kontenjan belirlenmesi ile ilgili olarak spor liselerinde bir şubeye alınacak öğrenci sayısı kaçtır?
Soru 9
Milli Eğitim Bakanlığı ortaöğretim kurumları yönetmeliğine göre; ortaöğretim kurumlarına kaydolmak için ortaokul veya imam hatip ortaokulunu bitirmiş ve öğretim yılının başlayacağı tarihte kaç yaşını bitirmemiş olma şartı aranır?

NOT: Testlerin cevabını görebilmek için soruya ait şıklara tıklayınız.

Yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen ;)

Erol 15 Ekim 2017 tarihinde saat 13:26'da demiş ki;

Sorular harika. Daha da artırabilir misiniz. Tüm yönetmeliği kapsayacak şekilde

4-1

Anket

Sitemizi değerlendiriniz..
Çok iyi
İyi
Orta
Kötü
Anket Sonuçları

Yeni Üyelik  |  Şifremi Unuttum

Üye çıkışı yapmak istediğinize emin misiniz?

Evet Eminim