2018 KPSS'de 90 Puan ve Üzeri Nasıl Alınır?

2018 KPSS'de başarılı olmanın en önemli kuralları...
16 Eylül 2017 - 22:22

Arkadaşlar sizlere 2018 KPSS'de uygulamanızı tavsiye edebileceğim 10 kuralım var inşallah bunları uygularsanız sıkıntı yaşamazsınız. 

Kural 1-) Çalışmaya zamanında başlayın sınavı asla 2, 3 ay kala çalışmaya başlayayım mı gibi bir düşünceye girmeyin.Yaklaşık 8 ay gibi bir süre öncesinde çalışmaya başlayıp öğrendiklerimizin oturması ve hızlı şekilde kullanabilmek zaman alacaktır. Zamanında ders çalışmaya başlamayan bir öğrenci sınavı yaklaşmasıyla birlikte strese girecek çevrenin de etkisiyle gereksiz yere kendisine zarar verecektir.Kesinlikle zaman ayarlı çalışın.

Kural 2-) Tek hedefiniz KPSS olsun KPSS ye hazırlanırken aynı zamanda ALES YDS yüksek lisans ikinci üniversite gibi hedefleriniz veya faaliyetleriniz olmasın önce KPSS için daha sonra diğer hedeflerinize odaklanın bir koltukta sadece bir karpuz taşımaya çalışın aynı anda bırden fazla taşımaya çalışıp yolun sonunda hepsini de düşürmeyin.

 

Kural 3-)  Çalışmalarınız saman alevi gibi olmasın motivasyonunuzu hiç bir zaman kaybetmeyin karşınıza çıkan ilk problemde hemen su koyvermeyin yaşayacağınız problemlerin üstesinden gelmeye çalışıp mutlu sona ulaşmayı hayal edin.Her düştüüğünüzde kalkmasınıda bilin. Bu iş tüpsüz denize dalmak gibidir. Oksijenizi idareli kullanıp sıkıntılı süreçleri hızlı bir şekilde atlatıp suyun yuzeyine çıkmak sizin başarınız olacaktır.İşte o zaman ciğerlerinize dolan oksijen sizi mutluluk sarhoşu yapacaktır.

 Kural 4-)  Takıldığın soruları hocalarımıza veya Arkadaşlarınıza sorun bunu bir alışkanlık haline getirin Kendinize göre orta ayar bir tempoda ders çalışmaya başlayın Zamanla yavaş yavaş çalışma temposu artırın kesinlikle bir gün çok fazla ders çalışıp diğer üç beş gün yatmayın dördüncü Kural matematik dersi sabır ister Eğer matematik dersinde yapamayacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz gerektiğinde yöntem değiştirerek bol bol tekrar yaparak yazılı şekilde çalışarak ve bu disiplini bozmadan sabırlı şekilde çalışarak matematik sorularının tamamını çözebilirsiniz fakat pes etmemek kaydıyla sizin diğerlerinden ne eksiğiniz var. 

 Kural 5-) Gerektiğinde özeleştiri yapın disiplinli olun çalışma planınıza sadık kalın çalışma süresi boyunca vereceğimiz tahvillerin size olumsuz yansıyacağını unutmayın çok yönlü düşünün kendinize güvenmediğiniz zaman olacaktır sabırlı şekilde çalışmaya devam edin.

Kural 6-) Özet çıkarmaktan ve tekrar etmekten üşenmeyin Çünkü KPSS'den yüksek puan almanın temel yolu bilgiyi akılda tutmaktır bilgiyi akılda tutmanın en temel yolu ise onu tekrarlamaktır tekrarlamanın en kolay yolu da özel çıkarmaktır ne çalışırsanız çalışın çalıştıklarından mutlaka not alın ve sık sık tekrarlayın Bunu kesinlikle zaman kaybı olarak görmeyin.

Kural 7-) Konuları iyice kavramadan Testlere geçmeyin  konuları özetler halinde yazarak sanki bir arkadaşımızı anlatıyormuş gibi tekrar etmek faydalı bir yöntemdir çözdüğün sorular da hata oranı yüksek ise konuyu 2. kez  3. kez yeniden ve farklı yöntemlerle ve farklı kaynaklarla çalış

 Kural 8-) Herhangi bir dersi  gözden çıkarmayın tüm dersler sizler için önemlidir. Matematik yapamıyorum, Coğrafyadan çıkamıyorum, anayasa çok karışık söylemlerinden vazgeçin KPSS de her ders önemlidir. 

Kural 9-) Piyasadaki tüm denemelere girmeye çalış.Girdiğin denemelerin sorularını mutlaka çöz üzerinde düşün. Eksiklerin mutlaka olacaktır kendine kızma motiveni kaybetme yanlışlarını avantaja dönüştür.

Kural 10-) Sınav anında deneme yöntemini değiştirme denemelerde kullandıgın ders sıralamasını ve yöntemini uygula özellikle matematik sorularında takılıp kalma hızlı tur yapmaya çalış. sınav salonuna erken girip stresini yükseltme.
 


Bu haber 1226 defa okundu. 0 yorum yapıldı.

Yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen ;)Diğer Güncel Haberleri

Naim Süleymanoğlu hayatını kaybetti..
 
Olimpiyat ve dünya şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu, tedavi gördüğü hastanede 50 yaşında hayatını kaybetti. Olimpiyat ve dünya şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu, kimdir?
Görüntülenme: 40 Yorum: 0 Tarih: 19 Kasım 2017 - 22:17
Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri - 2017
 
Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödüllerini alan isimleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhuriyet Resepsiyonunda açıkladı.
Görüntülenme: 327 Yorum: 0 Tarih: 30 Ekim 2017 - 22:51
2017 Nobel Ödülleri - Güncel Akademi
 
2017 Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanan isim belli oldu. Heyecanla beklenen 2017 Nobel Edebiyat Ödülü’nü kazanan isim Kazuo Ishiguro oldu.
Görüntülenme: 657 Yorum: 0 Tarih: 5 Ekim 2017 - 14:22
24. Uluslararası Adana Film Festivali Ödülleri
 
Bu yıl 24.’sü düzenlenen ‘Uluslararası Adana Film Festivali’nde ‘En İyi Film Ödülü’nü Onur Ünlü’nün yönetmenliğini yaptığı ‘Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yoktur’ filmi aldı.
Görüntülenme: 419 Yorum: 0 Tarih: 1 Ekim 2017 - 21:44
Erzurum, gözlemevi şehri olacak
 
Atatürk Üniversitesi Astrofizik Araştırma Uygulama Merkez Müdürü Doç. Dr. Cahit Yeşilyaprak, yaklaşık 200 milyon liraya mal olacak Doğu Anadolu Gözlemevi (DAG) sayesinde Erzurum'un bir gözlemevi şehri olacağını söyledi.
Görüntülenme: 431 Yorum: 0 Tarih: 1 Ekim 2017 - 21:40
Protokol cenazelerinde resmi marş Segah Tekbiri oldu.
 
İçişleri bakanlığının almış olduğu karar ile protokol cenazelerinde resmi marş olarak Itri'nin Segah Tekbiri çalınacak.
Görüntülenme: 454 Yorum: 0 Tarih: 17 Eylül 2017 - 12:21
Diyanet İşleri Yeni Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş
 
Diyanet İşleri Yeni Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş oldu. 2018 KPSS
Görüntülenme: 356 Yorum: 0 Tarih: 17 Eylül 2017 - 12:05
2018 KPSS Türkçe Konu Dağılımı
 
2018 yılında ÖSYM tarafında yapılacak olan KPSS Türkçe sınavının konu ve soru dağılımları aşağıdaki gibidir.
Görüntülenme: 524 Yorum: 0 Tarih: 17 Eylül 2017 - 00:00
2018 KPSS Sınav Konuları nelerdir ?
 
2018 KPSS Lisans konu ve soru dağılımları
Görüntülenme: 546 Yorum: 0 Tarih: 16 Eylül 2017 - 22:12
Avrupa Birliği Dönem Başkanları
 
4 yılın dönem başkanlarını sizler için derledik.
Görüntülenme: 645 Yorum: 0 Tarih: 7 Ağustos 2017 - 11:21

Anket

Sitemizi değerlendiriniz..
Çok iyi
İyi
Kötü
Orta
Anket Sonuçları

Üye çıkışı yapmak istediğinize emin misiniz?

Evet Eminim